Lietuvos Top – 12 nugalėtojai: E.Stuckytė ir M.Vilkas

Prieš šventinį savaitgalį sužaistos paskutiniosios oficialios, organizuojamos Lietuvos stalo teniso asociacijos, 2009 metų varžybos.

Lietuvos suaugusiųjų TOP – 12, tradiciškai, vyko Kaune.

Vyrų grupėje, puikų žaidimą demonstravo Matas Vilkas iš Šilutės. Jis iškovojo pirmąją vietą vyrų tarpe.

M.Vilkui teisė dalyvauti Lietuvos TOP – 12  varžybose atiteko, kai į varžybas neatvyko I.Marukas, G.Juchna, A.Udra ir trečias atsarginis, K.Žeimys. M.Vilkas šiose varžybose buvo ketvirtas atsarginis žaidėjas.

Finale M.Vilkas, rezultatu 3:1, nugalėjo Tonetą Domeiką iš Mažeikių. Mažajame finale susitiko Valdas Martinkus (Mažeikiai) ir Algirdas Skirgaila (Vilnius). Trečiąją vietą užėmė V.Martinkus.

Moterų grupėje pirmąją vietą iškovojo vilnietė Eglė Stuckytė. Finale, rezultatu 3:2, ji nugalėjo panevėžietę Ievą Venslavičiūtę. Dėl trečios vietos kovojo Ieva Jucevičiūtė (Vilnius) ir Kristina Vaškevičiūtė (Kaunas). Rezultatu 3:2 , trečiąją vietą užėmė I.Jucevičiūtė.

Dėl peršalimo, į varžybas neatvyko I.Kardauskaitė ir A.Macaitė.Jų vietas užėmė atsarginės žaidėjos – L.Kriaučiūnaitė ir R.Armonaitė.

E.Stuckytė ir M.Vilkas pirmąjį kartą tapo Lietuvos suaugusiųjų TOP-12 varžybų nugalėtojais.

Varžybų vykdymo sistema:

Varžybos vykdomos dviem pogrupiais po 6 žaidėjus, kur žaidžiama ratų sistema. Dalyviai, pogrupiuose užėmę 1-2 vietas, minuso sistema žaidžia dėl 1-4 vietų; užėmę 3 vietas – dėl 5-6; užėmę 4 vietas – dėl 7-8; 5 vietas – dėl 9-10 ir 6 vietas – dėl 11-12 vietų. Visi susitikimai žaidžiami iš 3 laimėtų setų.

Susitikimai dėl 1-4 vietų: