2010 metų Lietuvos komandinio stalo teniso čempionato ir LSTA Taurės finalinių varžybų rezultatai

Savaitgalį sužaistos paskutinės 2009-2010 m. sezono, Lietuvos stalo teniso asociacijos organizuojamos varžybos.

Šeštadienį Vytauto Didžiojo universiteto sporto centre, Kaune, vyko 2009/2010 m. Lietuvos stalo teniso komandinio čempionato finalinės varžybos.

Nugalėtojais tapo: moterų – Šilalės raj. SM (Šilalė), vyrų – Kauno „RICOH-JSO-Topsas“ komandos;

Moterų komandiniame čempionate visus metus, geriausią rezultatą užtikrintai rodė Šilalės raj. sporto mokyklos merginų komanda. Trenerė, Ona Jucevičiūtė, nuo pat pradžių neabejojo savo komandos sėkme. Ji teigė, jog „su tokia sudėtimi – Aušra Stirbytė, Aistė Macaitė ir Viktorija Stirbytė – jos turi laimėti“. „Šilalės raj. SM“ finale rezultatu 5:2 nugalėjo Mažeikių „Vijurką“ (treneris Raimondas Jackevičius):

Aistė Macaitė – Martyna Sidabraitė 3:2;

Viktorija Stirbytė – Ramunė Armonaitė  0:3;

Aušra Stirbytė – Žaneta Brasaitė 3:0;

Aistė Macaitė – Ramunė Armonaitė 3:1;

Viktorija Stirbytė – Žaneta Brasaitė 1:3;

Aušra Stirbytė – Ramunė Armonaitė 3:0.

Trečią vietą iškovojo Kauno „JSO-1″ merginų komanda, kuriai atstovavo Kristina Vaškevičiūtė, Ugnė Baskutytė ir Vitalija Venckutė (treneris A. Pasavodskis). „JSO-1″, rezultatu 5:3, įveikė Klaipėdos „ETNA“ komandą (Andželika Petrauskienė, Monika Tamulionytė ir Auksė Gecevičiūtė, vadovas R. Grigaliūnas). „Etnos“ komandai 2 taškus laimėjo A. Gecevičiūtė ir 1 – A. Petrauskienė.

Vyrų komanda „RICOH-JSO-Topsas“ (treneris Romas Stankevičius, Kaunas), rezultatu 5:2, įveikė Šilutės „Šiluminius tinklus“ (vadovas Jonas Piekautas):

Paulius Kaselis – Matas Skučas 3:1;

Viktoras Stankevičius – Matas Vilkas 0:3;

Denisas Stankevičius – Valdas Martinkus 3:0;

Paulius Kaselis – Matas Vilkas 2:3;

Denisas Stankevičius – Matas Skučas 3:1;

Viktoras Stankevičius – Valdas Martinkus 3:2;

Denisas Stankevičius – Matas Vilkas 3:1.

3-ią vietą iškovojo Mažeikių „Vijurkas-1″, rezultatu 5:1, įveikęs Vilniaus „Sakalus-Inžineriją“. „Vijurko“ komandai atstovavo Arnoldas Domeika, Tonetas Domeika ir Marius Bučys, treneris Raimondas Jackevičius. Vilniaus „Sakalams-Inžinerijai“ tašką iškovojo Darius Banys, laimėjęs prieš Tonetą Domeiką. Algirdas Skirgaila ir Justas Gavėnas komandai taškų nedavė. „Sakalų-Inžinerijos“ komandos vadovas – Henrikas Sausenavičius.

Sekmadienį, Vilniaus sporto mokykloje „Tauras“ vykusiose „Lietuvos stalo teniso asociacijos Taurės“ varžybose, staigmeną pateikė mažeikiškis Marius Bučys. Visus metus gerinantis rezultatus, tądien, jis nugalėjo septynis pajėgiausius stalo tenisininkus ir laimėjo „LSTA Taurės“ finalinį turą. Antrą ir trečią vietas užėmė Lietuvos jaunių rinktinės nariai. 2-ą vietą iškovojo klaipėdietis Alfredas Udra, 3-ias liko mažeikiškis Arnoldas Domeika, 4-as – Gintautas Juchna.

Moterų grupėje nugalėtoja tapo vilnietė Eglė Stuckytė, susitikimą dėl pirmos vietos, rezultatu 3:2, laimėjusi prieš Ievą Jucevičiūtę (Vilnius). 3-ią vietą iškovojo kaunietė Kristina Vaškevičiūtė.

LSTA Taurės finalinio turo varžybos žaistos ratų sistema, t. y. žaidėjas turi sužaisti su visais dalyviais. Tokia sistema reikalauja daug ištvermės ir gero fizinio pasiruošimo. Per vieną dieną sužaisti net 7 asmeniniai susitikimai.