Apie 2010 m. Europos čempionatą…

Apie organizavimą…

2010 LIEBHERR Europos stalo teniso čempionatas vyko rugsėjo 11-19 d. Ostravoje, Čekija. Čempionato vietos pakeitimas: perkėlimas iš Čekijos sostinės Prahos, į trečią pagal dydį miestą Ostravą, nustebino ir netgi nuliūdino.

Susisiekimas lėktuvu su Ostravos oro uostu nėra patogus, todėl daugumai dalyvių tai sukėlė nepatogumų. Didžiajai Lietuvos delegacijos daliai, tai nesutrukdė, kadangi jie vyko užsakytu autobusu. Kelionė truko apie 12 valandų ir Ostrava, esanti netoli Lenkijos sienos, pasirodė gana greitai pasiekiama. Tačiau kitai daliai delegacijos, skridusios lėktuvu, tai sukėlė nepatogumų. Atskridę į Čekijos sostinę, jie turėjo vykti į traukinių stotį, iš kurios, jau traukiniu, po 4 valandų kelionės, pasiekė Ostravos pagrindinę traukinių stotį.

Visi Europos čempionato dalyviai buvo apgyvendinti keturiuose skirtinguose viešbučiuose. Paprastai, aukšto lygio varžybų dalyviai gyvena viename arba dvejuose viešbučiuose.

Čempionato įkainiai buvo labai aukšti – 160 eurų/553 Lt. žmogui dviviečiame kambaryje. Šį kartą turėtume pasidžiaugti, kad Lietuvos vyrų ir moterų rinktinei atstovavo po 4 sportininkus ir 1 trenerį.

Taip pat, organizatorius reikėtų pagirti, jog varžybos buvo tiesiogiai transliuojamos kiekvieną dieną, per Čekijos ketvirtąjį televizijos kanalą.

 

Apie rezultatus…

Moterų ir vyrų rinktinės turėjo iššikėlusios tikslus. Moterys – patekti į aukščiausią divizioną, vyrai – išlikti antrame pagal pajėgumą, „iššūkio“ divizione.

alt

Moterų rinktinėje, kurią sudarė Rūta Paškauskienė, Lina Misikonytė, Eglė Stuckytė ir Ieva Jucevičiūtė, didžiausias krūvis teko pajėgiausiai Lietuvos rinktinės žaidėjai, R.Paškauskienei. Nebuvo lengva net ir Europos čempionei, tačiau kovojo už kiekvieną tašką, „traukė“ setą po seto… ir jai pavyko! Puikiai pasirodė ir ilgametė Lietuvos moterų rinktinės narė, Lina Misikonytė. Ji davė reikalingus taškus prieš Anglijos, Serbijos rinktines, taip pat, pasiekė labai netikėtą pergalę prieš Rusijos rinktinės narę Anną Tikhomirovą. Lietuvės, pirmą kartą nugalėjo Rusijos rinktinę.

Moterų rinktinė, komandinėse varžybose dėl vietų, rezultatu 2:3 pralaimėjo Serbijai, tačiau išsikeltą tikslą, pereiti į „čempionų“ divizioną, įgyvendino! Lietuvės laimėjo Europos čempionato „Iššūkio“ diviziono sidabro medalį.

Vyrų rinktinės tikslas buvo išlikti „iššūkio“ divizione, tačiau įgyvendinti nepavyko. Galbūt, Lietuvos komanda (Kęstutis Žeimys, Alfredas Udra, Tomas Mikutis ir Matas Vilkas) yra per jauna suaugusiųjų čempionatui. Žaidėjai yra panašaus lygio ir neturi lyderio, bet gali būti, kad trūko vienas kito palaikymo. Tačiau, norisi tikėtis, kad įgyta patirtis prisidės prie aukštų rezultatų ateityje.

 

Apie sportinį nusiteikimą…

Pusryčiaujant, prieš moterų komandų susitikimą Lietuva – Rusija, trenerė Romualda Garkauskienė pasakė: „mergaitės, aš pagalvojau, kad su rusėmis reikia žaisti taip, kad laimėti“. Mintis buvo gera, tačiau neįtikima. Mes nusijuokėme, bet paskui pradėjome diskutuoti šia tema, kad vis dėl to, tai įmanoma… Žaisdamos prie vieno pagrindinių stalų salėje, pasiekėme pergalę prieš ruses. Mes buvome laimingos, o pergalė neliko nepastebėta visų dalyvių…

 

Apie medalius…

Rūtai Paškauskienei vis dar kovojant dėl medalių (rugsėjo 19 d., 11.50 val. asmeninėse varžybose, dėl patekimo į finalą kovos prieš austrę Jia Liu, bei 14.30 val. dvejetų varžybose dėl 1 aukso medalio, poroje su Oksana Fadejeva žais prieš olandes Jie Li ir Eleną Timiną, Tiesioginė transliacija per www.laola1.tv) palinkėsiu visiems žaidėjams, siekiantiems patekti į Lietuvos rinktinę, daugiau efektyvių treniruočių, pasitikėjimo savimi ir kovingumo!

 

Pagarbiai,

Ieva Jucevičiūtė

 

Nepavyko rasti.

English EN Lithuanian LT