Lietuvos stalo tenisininkai žais „Challenger“ divizione

2017 metų Europos komandinio stalo teniso čempionato atrankos turnyre Lietuvos moterims per lemiamą dvikovą nepavyko įveikti serbių ir tęsti kovą dėl teisės varžytis „Championships“ divizione.

Mūsų moterų ekipa antradienį svečiuose serbėms pralaimėjo 2:3 ir G grupėje užėmė paskutinę, trečiąją, vietą. Tai reiškia, kad toliau lietuvės žais Europos komandinio stalo teniso čempionato „Challenger“ divizione.

Antradienį kovojant su serbėmis taškus pavyko iškovoti tik žaidžiančiajai trenerei Rūtai Paškauskienei ir savaitgalį trečią kartą iš eilės Lietuvos čempione tapusiai Eglei Stuckytei. R. Paškauskienė 3:2 (12:10, 7:11, 12:10, 5:11, 11:8) įveikė Anetą Maksuti, o E. Stuckytė 3:0 (11:8, 11:7, 12:10) nugalėjo

Viktorią Truzsinszki.

Mūsų žaidėjoms nepavyko pasipriešinti pajėgiausiai serbių stalo tenisininkei Andrea Todorovič. Ji 3:1 (11:1, 11:6, 5:11, 11:3) laimėjo prieš Ugnę Baskutytę ir 3:0 (14:12, 11:6, 11:8) – prieš R. Paškauskienę. Per penktą dvikovą A. Maksuti 3:1 (11:3, 7:11, 13:11, 11:5) nugalėjo U. Baskutytę.

Priminsime, kad atrankos turnyre lietuvės du kartus – 2:3 ir 0:3 – neatsilaikė prieš čekes bei vienodais rezultatais 2:3 pralaimėjo Serbijos komandai.

Iš G grupės į „Championships“ divizioną iškopė visas varžoves nugalėjusi Čekijos ekipa (8 taškai). Antrojoje vietoje likusios serbės (6 taškai) pateko į atkrintamąsias ir dėl vietos „Championships“ divizione varžysis su komanda, taip pat grupėje užėmusią antrąją poziciją.

Antrąsias vietas grupėse užėmusios rinktinės bus suskirstytos į penkias poras ir tarpusavyje žais namie bei išvykoje.

Europos pirmenybių atrankoje dalyvavo po 30 moterų ir vyrų komandų. Jos buvo suskirstytos į 10 grupių. Į „Championships“ divizioną pateko pirmąsias vietas grupėse užėmusios komandos.

Moterų turnyre tai pavyko padaryti vokietėms (A grupė), rumunėms (B), rusėms (C), ukrainietėms (D), lenkėms (E), austrėms (F), čekėms (G), portugalėms (H), prancūzėms (I) ir vengrėms (J). Atkrintamosiose varžybose rungtyniaus ir į elitą bandys patekti Anglijos, Olandijos, Baltarusijos, Kroatijos, Ispanijos, Velso, Serbijos, Turkijos, Slovakijos ir Švedijos moterų ekipos.

Vyrų atrankos varžybose savo grupėse triumfavo ir į „Championships“ divizioną pateko Austrija (A), Vokietija (B), Prancūzija (C), Kroatija (D), Švedija (E), Portugalija (F), Graikija (G), Slovėnija (H), Ispanija (I) ir Rumunija (J).

Atkrintamosiose varžybose kovos vengrai, serbai, italai, baltarusiai, slovakai, ukrainiečiai, anglai, lenkai, rusai ir čekai.

Priminsime, kad į „Challenger“ divizioną nepavyko iškopti ir Raimondo Jackevičiaus treniruojamiems Lietuvos vyrams. Mūsiškiai savo grupėje patyrė visas keturias nesėkmes (prieš portugalus bei ukrainiečius) ir toliau rungtyniaus žemyno „Challenger“ divizione.

G grupės lentelė

(vieta, komanda, laimėta ir pralaimėta setų, mačų pergalės ir pralaimėjimai, taškai)

1. Čekija            12:3     4:0       8

2. Serbija           7:10     2:2       6

3. Lietuva          6:12     0:4       4

Lietuvos stalo teniso asociacijos informacija

Nepavyko rasti.

English EN Lithuanian LT