LIETUVOS VETERANŲ ASOCIACIJOS PREZIDENTO KREIPIMASIS Į STALO TENISO BENDRUOMENĘ

Gerbiami Kolegos, Stalo teniso bendruomenės nariai, Kelmėje vykusio 46-ojo Lietuvos veteranų čempionato dalyviai,

dar kartą noriu padėkoti visiems dalyvavusiems už sukurtą puikią Stalo teniso šventę ir daugybę gerų atsiliepimų. Didelis Ačiū, tik Jūsų dėka mes laikomės, dirbame ir bendromis pastangomis stengiamės judėti į priekį. Dabar apie situaciją su Koronavirusu, kaltinimus, atsakomybes ir kitus dalykus. Apie viską nuo pradžios iki galo. Atvirai. Nesu aktyvus FB dalyvis, paskaitau, bet pats rašau retai. Žinoma, perskaičiau viską, kas buvo parašyta vakar ir šiandien, todėl pateikiu oficialią Veteranų čempionato organizatorių poziciją aktualiais klausimais. Pirmiausia, niekur FB neradau paminėta, kad šiame čempionate dėl esamos pandeminės situacijos taikėme maksimalias apsaugos nuo COVID-19 priemones, t.y. pirmiausia informavome, kad neįleisime nė vieno asmens su ligos simptomais, prie įėjimo buvo griežtai matuojama kiekvieno dalyvio kūno temperatūra (tai nurodyta įstatuose), kiekvienas įeidamas privalėjo dėvėti apsauginę kaukę, žiūrovų vietos buvo atskirtos rekomenduojamu 1 metro atstumu, prašyta sąžiningai laikytis rekomendacijų ir riboti galimus fizinius kontaktus. Manau nereikia papildomai minėti, kad visi mes, tiek organizatoriai, tiek ir dalyviai suprantame esamą epidemiologinę situaciją Lietuvoje, padidintą riziką dalyvauti viešuose didesnio masto renginiuose. Renginio organizatoriaus pareiga yra užtikrinti maksimalias apsaugos priemonės galimam viruso plitimo užkardymui, informuoti dalyvius apie galimas rizikas, dalyviai savo ruožtu atvykdami į viešus renginius vėlgi prisiima tam tikrą asmeninę atsakomybę ir rizikas už savo sveikatą. Juk nesame manau maži vaikai ir visi supranta, kad šiuo metu dalyvavimas panašiuose didesniuose renginiuose yra PADIDINTOS RIZIKOS, todėl tiems, kas abejoja savo sveikata ir saugumu, Nacionalinis sveikatos centras rekomenduoja nevykti į panašius susibūrimus.

Tai yra viena medalio pusė.

Dabar apie kitą medalio pusę – kaltinimus 46-ojo Veteranų čempionato organizatoriams, neva specialiai “nuslėpus” GALIMĄ faktą apie GALIMAI su užsikrėtusiais COVID-19 turėjusiais kontaktą šio čempionato dalyviais, atvykusiai iš Kauno apskrities.

Galiu tiesiog chronologiškai papasakoti visą įvykių seką, nes ką žinau, tai nėra slapta informacija, o daugiau ir nežinau. Taigi trečiadienį prieš čempionatą (2020.08.05 d.) skambina klubo Raudona Juoda vadovas Donatas Petrauskas ir informuoja, kad Kauno klube Raudona Juoda penktadienio klubo narių turnyre (2020.07.31 d.) dalyvavusiam žaidėjui antradienį buvo nustatytas teigiamas Covid-19 testas. Tas žmogus šeštadienį po turnyro dar dalyvavo bankete, sekmadienį pajuto simptomus, buvo atliktas testas ir konstatuota diagnozė. Jums kai kuriems atrodo, kad čia Donatas ar čempionato organizatoriai gali kažką nuspręsti – nuo pat pradžių buvo kontaktas su Nacionaliniu sveikatos centru (NVSC), yra įrašyti visi pokalbiai, šio centro specialistai patikino, kad esant reikalui galima viską peržiūrėti, viskas yra užfiksuota. Esmė tame, kad tas pirmas COVID-19 atvejis tik GALIMAI buvo siejamas su klubu Raudona Juoda, NVSC daugiau jokios informacijos nesuteikė, tik paskui sekančią dieną paskambino NVSC atstovas Donatui Petrauskui ir patikino, kad jokių ypatingų priemonių imtis nereikia, judėjimas neapribojamas, priverstininis Covid- 19 testas neprivalomas, rekomendavo stebėti savo savijautąklubo uždaryti nereikia ir t.t. Buvo informuotas kiekvienas penktadienį vykusio turnyro dalyvis, dauguma pasidarė testus, nebuvo nei vieno teigiamo. Apie visa tai mane informavo Donatas Petrauskas.

Kas vyko toliau?

Mes ir toliau kartu su Donatu Petrausku bendravome ir tarėmės su NVSC specialistais tiek dėl atskirtų situacijų klube RJ, tiek dėl paties čempionato organizavimo. Reikia pabrėžti, kad visos COVID-19 sąsajos su klubu RJ visuomet buvo GALIMAI lygmenyje, viską kontroliavo Nacionalinio sveikatos priežiūros centro specialistai, mes jokio sprendimo nepriėmėme asmeniškai savo iniciatyva.

Mes, kaip čempionato organizatoriai, neturėjome JOKIO TEISINIO PAGRINDO IR GALIMYBIŲ užkardyti GALIMAI su GALIMU Covid-19 protrūkiu susijusių asmenų atvykimo į čempionatą, apie šią situaciją viską žinojo Nacionalinio sveikatos centro specialistai ir nerekomendavo imtis jokių papildomų apsaugos priemonių.

Mes, čempionato organizatoriai, neturėjome jokio svaraus pagrindo atšaukti čempionatą, kaip ir galimybės uždrausti atvykti aukščiau minimo RJ turnyro dalyviams. Organizatorius neturi jokios teisės viešinti GALIMAI kontaktą turėjusių asmenų pavardžių ar kitų duomenų. Taip, galbūt galėjome duoti užpildyti COVID-19 anketas, tik tokiu atveju jei asmuo būtų nurodęs turėjęs kontaktą su infekuotais COVID-19 po savo parašu, tik tuomet mes jam būtume galėję uždrausti patekti į patalpą. Nė vienas su patvirtinta COVID-19 diagnoze čempionate nedalyvavo. Nebuvo įleistas nė vienas ligos simptomų turintis žaidėjas. Buvo laikomasi maksimalių saugumo reikalavimų ir rekomendacijų. Bet kuriose kitose viešose vietose, renginiuose, taip pat gali būti užsikrėtusių ar turėjusių kontaktą su Covid-19, tik Jūs to nežinosite. Viso šio renginio įvykimą palaimino Nacionalinio sveikatos priežiūros centro specialistai. Po čempionato kol kas dar nė vienas dalyvis nepajuto ligos simptomų.

Būkime ir likime sveiki,

Lietuvos Stalo Teniso Veteranų Asociacijos Prezidentas

Eugenijus Jafimovas

Nepavyko rasti.

English EN Lithuanian LT