Finaliniame LSTA lygų etape buvo išaiškintos geriausios 2020-2021 m. sezono stalo teniso vyrų ir moterų komandos

Gegužės 29 – 30 d. Kelmės arenoje vyko Lietuvos komandinio čempionato finalai, kuriuose triumfavo Vilniaus miesto vyrų ir moterų komandos.

Lietuvos komandinio čempionato vyrų finale susitiko Mažeikių komanda Vijurkas-1  prieš Vilniaus miesto Bronės Balaišienės vardo komandą. Po daugelio metų Lietuvos komandiniame čempionate šį sezoną žaidė ilgamečiai Lietuvos vyrų rinktinės nariai Tomas Mikutis ir Alfredas Udra. Sportininkai atstovauja užsienio klubams, tačiau jų varžybos dėl pandemijos nevyko.

Pirmą susitikimą pradėjo Tomas Mikutis (Br. Balaišienės v., Vilnius) prieš Irmantą Daukontą (Vijurkas-1, Mažeikiai) ir nesunkiai rezultatu 3:1 nugalėjo T.Mikutis. Antrąjį susitikimą taip pat laimėjo Vilniaus komandos atstovas Amirreza Abbasi Monjesi prieš Luką Frejerį 3:0. Komandinį rezultatą 2:1 sušvelnino Mažeikių komandos lyderis Alfredas Udra, 3:0 įveikęs Gintautą Juchną. Ketvirtajame komandiniame susitikime pergalę iškovojo A. A. Monjesi rezultatu 3:0 prieš I.Daukontą ir komandinis rezultatas tapo 3:1 vilniečių naudai. Atkakliausia kova vyko penktajame komandiniame susitikime, kur kovojo abiejų komandų lyderiai. Pirma Lietuvos raketė A.Udra rezultatu 3:2 palaužė penktąją Lietuvos raketę T.Mikutį ir dar kartą sušvelnino komandinį rezultatą 3:2. Paskutiniuose dviejuose komandiniuose susitikimuose intrigos buvo mažai – abu susitikimus rezultatu 3:0 laimėjo vilniečiai, G.Juchna prieš L.Frejerį, bei A. A. Monjesi prieš A.Udra. Taigi, rezultatu 5:2 čempionais tapo vilniečių komanda.  Trečią vietą vyrų komandiniame čempionate iškovojo Vilkaviškio Rytas – 1 komanda, rezultatu 5:3 įveikusi Panevėžio Šiaurės stalo teniso akademija.

Moterų komandinio čempionato finale kovojo Vilniaus Sporto mokykla Tauras prieš Panevėžio sporto centro – Šiaurės stalo teniso akademiją.  Šios kovos favorite buvo laikoma Vilniaus komanda. Kovas pradėjo SM Tauras auklėtinė Emilija Riliškytė prieš Panevėžio ŠSTA sportininkę Liną Martinkę, kur pergalę rezultatu 3:0 iškovojo vilnietė. Antrajame komandiniame susitikime po atkaklios kovos rezultatą išlygino Panevėžio sportininkė Augustė Melaikaitė, kuri susitikimą 3:2 laimėjo prieš Laurą Abaravičiūtę. Trečiajame susitikime žaidė Vilniaus komandos atstovė, pirma Lietuvos raketė Kornelija Riliškytė prieš Panevėžio komandą atstovaujančia latvę Baibą Bogdanovą. Latvei nepavyko pasipriešinti Lietuvos čempionei K.Riliškytei, kuri rezultatu 3:0 šventė pergalę bei išvedė komandą į priekį 2:1. Ketvirtoje finalo kovoje susitiko A.Melaikaitė prieš E.Riliškytę. Apylygėje kovoje šį kartą teko nusileisti Panevėžio komandos atstovei A.Melaikaitei, pralaimėjusiai rezultatu 3:2. Sekantį susitikimą žaidė L.Martinkė prieš K.Riliškytę, kuri laimėjo 3:1 bei padidino komandinę persvarą 4:1. Šeštajame ir lemiamu galėjusiame tapti komandiniame susitikime po inirtingos kovos rezultatu 3:2 L.Abaravičiūtė nusileido latvei B.Bogdanovai,  kuri sušvelnino komandinį rezultatą 4:2. Lemiama kova tapo septintoji, kur susitiko A.Melaikaitė prieš K.Riliškyte. Šioje kovoje rezultatu 3:0 nugalėjo SM Tauro komandos sportininkė K.Riliškytė ir su savo komanda tapo Lietuvos komandinio čempionato nugalėtojomis. Dėl trečios vietos žaidė dvi Vilniaus komandos, tai Vilniaus universiteto ir SM „Tauras-1“ komandos. Rezultatu 5:2 nugalėjo Vilniaus universiteto komanda, kuriai atstovavo: Gerda Šišanovaitė, Erika Satkevičiūtė, Neta Alon, Meida Sereikaitė,Vanesa Ražinskytė, Ligita Sakavičienė, Austė Steponavičiūtė, Ingrida Preidžiūtė. Vilniaus SM „Tauras-1“ komandai atstovavo Marija Mikalauskytė, Medeinė Stankevičiūtė, Deimantė Adlytė, Eglė Jankauskienė.

Lietuvos komandinio čempionato I-oje vyrų lygoje nugalėtojais tapo Stalo teniso klubas – 1 iš Jonavos, finaliniame ture nugalėję Šalčininkų Sokol komandą (4:2) ir Vilniaus SM Tauras komandą (4:1). Antrają vietą užėmė Vilniaus SM Tauras, trečiąją Kauno komanda Raudona Juoda.

Lietuvos komandinio čempionato I-oje moterų lygoje pirmos vietos laimėtojomis tapo Mažeikių komandos Vijurkas sportininkės, finaliniame ture įveikusios dvi kauniečių komandas: Gaja (4:1) ir Gaja – 3 (4:0). Sidabro medalius iškovojo Šalčininkų Šalčia – 1 komanda, o bronzos medaliais pasidabino Kauno komandos Gaja atstovės.

II-oje vyrų lygoje čempionais tapo Gargždų Topsas.lt sportininkai, finaliniame ture nugalėję Vilniaus D.Atlantis komandą (4:3) bei Kauno Švara komandą (4:2). Antri liko Varėnos Merkys komandos sportininkai, kurie finaliniame ture įveikė Gargždų Topsas.lt komandą (4:1), tačiau to nepakako tapti nugalėtojais. Trečią vietą iškovojo Vilniaus D.Atlantis komanda.

III-oje vyrų lygoje nugalėtojais tapo Telšių komandos Germantas sportininkai, kurie finaliniame ture įveikė Geteks – EŪPC (Vilnius) komandą (4:3) bei kauniečius Raudona Juoda sportininkus (4:1). Antrosios vietos nugalėtojais tapo Geteks – EŪPC (Vilnius), o trečiąją iškovojo Širvintų SC (Širvintos).

IV-oje lygoje pirmą vietą iškovojo „Dextera“ komanda iš Kauno, kurie nusgalėjo vilniečių komandą „Tamsta“. Bronzos taurę iškovojo komanda „Alazanė“

2020-2021 m.  Lietuvos stalo teniso komandinio čempionato sezone iš viso dalyvavo 236 komandos. Vyrų lygas sudarė 209 komandos, moterų – 27 komandos. Nors šie metai Lietuvos sportui buvo ypatingai sunkūs, tačiau galime pasidžiaugti, jog pavyko užbaigti sezoną ir leisti pagrindinių lygų (aukščiausia lyga, I lyga, II lyga, III ir IV lygos) komandoms išsiaiškinti šių metų nugalėtojus.  Dėl griežtų karantino ribojimų tik A ir B lygų komandos neturėjo galimybės užbaigti sezono ir sužaidė tik 1 arba 2 turus.

Po šio lygų sezono užbaigimo, ateinantį sezoną laukia nauji pokyčiai Lietuvos komandinėse pirmenybėse, kadangi nuo birželio 1 dienos startuoja registracija į naująjį lygų sezoną. Nauji pokyčiai ir iššūkiai laukia ne tik organizatorių, bet ir dalyvių. Siekiant populiarinti ir gerinti Lietuvos stalo teniso lygį bus startuojama su nauja sistema, bus siekiama, jog visi turai vyktų tik arenose su ne mažiau kaip 16 stalo teniso stalų. Vienas iš pagrindinių organizatorių tikslų, jog lygų turai taptų švente dalyviams, personalui bei visai stalo teniso bendruomenei. Lietuvos stalo teniso asociacija tikisi, jog ateinančios naujovės pritrauks dar daugiau susidomėjimo stalo teniso sporto šaka.