Stalo teniso legenda – B.Batinič Lietuvoje!

Darganotą sekmadienio dieną, Vilniaus oro uoste nusileidęs lėktuvas atskraidino garsią stalo teniso žaidėją, Europos ir Pasaulio čempionatų prizininkę – Branką Batinič.

 

alt

Nuotraukoje: Branka Batinič.

 

             Branka Batinič atvyko į Lietuvą pakviesta bendro – Europos stalo teniso sąjungos (ETTU), Lietuvos stalo teniso asociacijos (LSTA) ir stalo teniso paramos fondo (STPF) – vykdomo projekto mini jaunučių amžiaus grupei “Lietuvos viltys”.

            B.Batinič, spalio 26 – 30 d., Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje vykdys treniruočių stovyklą talentingiausiems mūsų šalies mini jaunučiams (1997 g.m. ir jaunesni). Vykdyti treniruotes jai padės Jolanta Prūsienė.

            Garsios žaidėjos, gimusios Jugoslavijoje, o nuo 1991 m. – Kroatijos Respublikoje, B.Batinič paklausiau, kokie jos tikslai šioje stovykloje. 51 metų, energija spinduliuojanti moteris ilgai nesvarsčiusi atsakė, kad sieks gero darbo su vaikais bei treneriais. „Labai svarbu bendradarbiauti su treneriais, nes aš čia būsiu tik savaitę, o jie dirbs su vaikais visą likusį laiką. Aš čia atvykau ne vadovauti, o ieškoti bendrų sprendimų, naujų idėjų. Taigi, aš galiu tik patarti. Norėčiau, kad šita stovykla duotų naudos vaikų ateičiai, padėtų treneriams”.

            B.Batinič, tik atvykusi į Lietuvą, ėmė pasakoti ką ji perskaitė apie mūsų šalį, kad norėtų daugiau sužinoti apie Lietuvą (nors ji žinojo tikrai daug), pamatyti Vilnių. Vaikščiodama Vilniaus gatvėmis, žavėjosi jo grožiu, liko patenkinta ir lietuviškais cepelinais.

            Taip pat, daug gyrė mūsų šalies stipriausią stalo tenisininkę Rūtą Paškauskienę, išvardino jos paskutiniųjų metų pasiekimus, bei pridūrė, kad ji viena geriausių dabartinių Europos žaidėjų.

B.Batinič pareiškė norą pasimatyti ir su buvusia komandos drauge, su kuria atstovavo Vokietijos klubui, Kristina Totilaite – buvusia stipria Lietuvos žaidėja, Europos jaunių čempionatų prizininke, universiados medalio laimėtoja.

Branka maloniai liko nustebusi, Vilniaus centre, netikėtai sutikusi Anatolijų Amelin iš Rusijos, kuriuos sieja bendras dvejetų partneris – Dragutin Šurbek, o Anatolijų su Lietuva sieja žmona Laima Balaišytė – Amelina. Maloniai pabendravo, bei treniruočių stovyklos planą aptarė ir su LSTA prezidentu Rimgaudu Balaiša.

 

alt

Nuotraukoje: (iš kairės) Laima Balaišytė-Amelina, Rimgaudas Balaiša, Branka Batinič, Anatolij Amelin, Jolanta Prūsienė.

 

            Branka Batinič stalo teniso karjerą pradėjo 1966 metais, nuo 1973 dalyvavo Pasaulio ir Europos čempionatuose. 1981 m., poroje su Dragutin Šurbeku, laimėjo Pasaulio čempionato mišrių dvejetų bronzos medalį. Branka yra iškovojusi mišrių dvejetų, moterų dvejetų ir vienetų Europos čempionatų medalius. Ji vis dar sportuoja ir dalyvauja veteranų varžybose, atstovauja Vokietijos klubui komandinėse šalies pirmenybėse. Ji yra iškovojusi Pasaulio ir Europos veteranų čempionatų aukso medalius.

            B.Batinič, nuo 1998 m. dirba trenere Vokietijoje. Taip pat, vykdo stalo teniso vystymo projektus kartu su tarptautine stalo teniso federacija (ITTF) ir ETTU.

            Penktadienį, spalio 30 d., 14 val. organizuojamas seminaras „Šiuolaikinės stalo teniso tendencijos treniravimo procese”. Seminaras vyks Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje. Kviečiame dalyvauti stalo teniso trenerius!

            Norinčius dalyvauti, prašome registruotis el.paštu: stalotenisas@takas.lt;

 

Informaciją parengė Ieva Jucevičiūtė. Jeigu turite pastabų ar pasiūlymų, rašykite: stalotenisas@takas.lt