Lietuva – stipriausia „A“ grupės komanda!

Lapkričio 11 d., „JOOLA Europos tautų lygos” varžybose, Lietuvos stalo teniso moterų rinktinė susitiko su Liuksemburgo rinktine.

 

alt

Liuksemburgo moterų komanda, varžybų išvakarėse treniravosi naujoje VGTU stalo teniso salėje. Nuotrauka Alekso Jauniaus.

 

            Stalo teniso gerbėjų ir mėgėjų laukta R.Paškauskienės ir Ni Xia Lian dvikova taip ir neįvyko.

            Liuksemburgo komandos trenerė Zhujun Shen, stipriausią žaidėją užrašė 3 numeriu. Matyt, tikėjosi, kad Simone Haan laimės prieš Liną Misikonytę, Ni Xia Lian prieš Ievą Venslavičiūtę, ir tokiu atveju, Rūtai Paškauskienei iškovojus 2 taškus, rezultatas būtų lygus 2:2. Taigi, lemiama dvikova būtų L.Misikonytės, I.Venslavičiūtės poros dvejetų susitikimas prieš Ni Xia Lian ir Tessy Gonderinger. Primename, kad Joola Europos tautų lygos žaidimo sistema neleidžia A1, B1 žaidėjams žaisti dvejetų susitikimo. Tokiu atveju, didesnė tikimybė laimėti būtų buvusi Liuksemburgo rinktinei.

            Tačiau, nors ir kelis kartus kilo abejonių, dėl mūsų sportininkių pergalės, tačiau jos su įtampa puikiai susidorojo ir parodė savo meistriškumą.

            Stalo tenisas tuo ir įdomus sportas, kad kol nesurinkai 11 taškų – negali būti garantuotas dėl pergalės. Galima tiek pralaimėti, tiek laimėti turint didelę taškų persvarą, pvz.: 9:1 ir 9:11.

 

Lietuva                                                           Liuksemburgas

               3                                           –                                   1

 

A1 PAŠKAUSKIENĖ Rūta –  B2 GONDERINGER  Tessy  3:0 (11:7; 11:6; 11:9);

A2 MISIKONYTĖ Lina –       B1 HAAN Simone 3:1 (9:11; 11:8; 11:4; 11:6);

A3 VENSLAVIČIŪTĖ Ieva – B3 NI XIA Lian 0:3 (5:11; 4:11; 8:11);

A1 PAŠKAUSKIENĖ Rūta –  B1 HAAN Simone 3:1 (11:8; 8:11; 11:5; 11:6).

 

 

            Laimėjusi prieš Liuksemburgo komanda, Lietuva pakilo iš antrosios vietos grupės lentelėje į pirmąją. Tuo pat metu, Graikijoje vykusiame „A” grupės susitikime graikės nugalėjo Portugalijos rinktinę, rezultatu 3:1.

            Lietuvės, 2010 m. kovo 2 d., išvykoje žais prieš Izraelio rinktinę.

                Komandos, Standard diviziono grupėje „A” ir grupėje „B” užėmusios 1 ir 2 vietas, žais dėl išėjimo į aukštesnį – „Challenge” („Iššūkio) divizioną.

 

                Informaciją paruošė Ieva Jucevičiūtė. Jeigu turite pastabų ar pasiūlymų, rašykite el.p.: stalotenisas@takas.lt;