R.Paškauskienė pasaulio čempionate nedalyvaus

Stalo tenisas yra viena greičiausiai besivystančių olimpinių sporto šakų. Kartu su futbolu ir atletika, dėka savo prieinamumo, yra tarp trijų populiariausių pasaulyje“ – sveikindamas Pasaulio stalo teniso komandinio čempionato dalyvius, oficialius asmenis, svečius ir žiūrovus, sakė Igoris Levitinas, Rusijos stalo teniso federacijos, kontrolės komiteto pirmininkas.  

Gegužės 23 – 30 d., Maskvoje, vyksiančiame Liebherr 2010 pasaulio stalo teniso komandiniame čempionate, dalyvaus 134 šalių atstovai, tarp kurių yra ir Lietuvos stalo teniso moterų ir vyrų rinktinės, LSTA prezidentas Rimgaudas Balaiša ir tarptautinės kategorijos teisėjas Romualdas Franckaitis.

Lietuvos moterų rinktinė žais antrame, pagal pajėgumą divizione ir kovos dėl 25 – 48 vietos. Lietuvės pateko į grupę “F”, kartu su Serbijos, Liuksemburgo, Egipto, Venesuelos ir Indonezijos rinktinėmis.

Lietuvos moterų komanda, čempionate skirstyta 31 numeriu iš 83 šalių dalyvių. Vyrų rinktinė skirstyta 72 numeriu iš 115 dalyvių.

Vyrų rinktinė žais trečiame divizione, dėl 49- 72 vietų, grupėje „J“ : Australija, Venesuela, Saudo Arabija, Šri Lanka, Pietų Afrika, Lietuva.

  Moterų rinktinei atstovauti turėjo vykti 41-a pasaulio raketė – Rūta Paškauskienė, tačiau likus dienai iki išvykimo, Rūta pranešė, jog dėl ligos ir patarta gydytojo, apsisprendė nevykti į čempionatą.

        Rūtą, komandoje pakeis Eglė Stuckytė (413). Taip pat, komandai atstovaus Lina Misikonytė (215) ir Ieva Jucevičiūtė (399). Rinktinės trenerė – Romualda Garkauskienė.

       Nežaidžiant Rūtai, moterų rinktinės tikslas pereiti į aukštesnį divizioną sunkiai įgyvendinamas, atsižvelgiant į Serbijos ir Liuksemburgo rinktinių sudėtis, tačiau merginos kovos dėl kuo įmanoma aukštesnių vietų.

         Vyrų rinktinės tikslaspereiti į antrą divizioną. Lietuvos vyrų rinktinės sudėtis: Gintautas Juchna (471), Kęstutis Žeimys (536) ir Alfredas Udra (924). Treneris – Raimondas Jackevičius.

         Lietuvės, gegužės 23 d., 13 val.(vietos laiku) žais pirmąjį susitikimą prieš Indonezijos rinktinę. Vyrai čempionatą pradės, tuo pat metu, prieš Venesuelos rinktinę.

 

Daugiau informacijos: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=1896&category=WTTC

 

 

Informaciją parengė Ieva Jucevičiūtė.