Europos jaunių čempionate aukščiausiu skirstymu – Vokietija ir Prancūzija

Prancūzija ir Vokietija – sąrašo viršūnėje, informuojama Europos stalo teniso sąjungos pranešime spaudai.

53-ajame Europos jaunių stalo teniso čempionate, kuris vyks liepos 16-25 d. Turkijos sostinėje Stambule, aukščiausiu skirstymu yra Europos čempionai: dvi Pranzūcijos vaikinų jaunių ir jaunučių komandos. Merginų grupėje, stirpiausios pagal reitingą yra Vokietijos jaunių ir Rumunijos jaunučių komandos. Čempionate dalyvauja 42 jaunių vaikinų, 34 merginų, 41 jaunučių berniukų ir 39 mergaičių komandos.

Europos stalo teniso jaunių čempionate bus žaidžiamos komandinės, asmeninės, dvejetų ir mišrių dvejetų varžybos.

Prancūzų komandos sudėtyje yra net 2 Europos čempionai, kurie nugalėtojų vardus įgijo 2009 m. vykusiame Europos jaunių čempionate, Prahoje. Tai – jaunių grupės asmeninių varžybų nugalėtojas Quentin‘as Robinot‘as ir aukso medalio laimėtojas jaunučių asmeninėse varžybose Simonas Gauzy. Komandai, taip pat, atstovaus Thomas Le Breton‘as ir Bendžaminas  Brossier‘as. Grupėje „A“, be Prancūzijos, žais – Kroatija, Slovakija ir Danija.

„B“ grupėje, stipriausia Vokietijos vaikinų komanda. Vokiečiams atstovaus, Europos jaunių Top-10 laimėtojas Patrikas Franziska, bei Kristoferis Schmidl’as, Arne Holter’is, Florianas Wagner’is ir Niklas Matthias. Grupėje „B“, jie žais prieš Čekijos, Anglijos ir Ispanijos nacionalines komandas.

Jaunių merginų grupėje, labai stipri komanda yra Vokietija. Europos jaunių reitingo pirmoje vietoje esanti Sabine Winter ves komandą link pergalės. S.Winter, Vokietijos moterų rinktinės sudėtyje, 2010 Pasaulio komandiniame čempionate iškovojo bronzos medalį. Europos jaunių čempionate, jai padės Kathrin Muhlbach ir Ana Krieghoff.

Dalyvių sąraše, nėra praėjusių metų Europos jaunių čempionės, ukrainietės Margaritos Pesotskos ir jaunučių čempionės, vokietės, Petrisos Soljos.

Lietuvos vaikinų rinktinė – Arnoldas Domeika, Alfredas Udra ir Tomas Mikutis, skirstyti pirmu numeriu grupėje „G“, kurioje kovos prieš Turkijos, Bosnijos ir Hercogovinos bei Kipro komandas. Komandos trenerė – Indra Udrienė.

Merginų rinktinės sudėtis: Kristina Vaškevičiūtė, Viktorija Stirbytė ir Ugnė Baskutytė, treneris Aleksandras Pasavodskis. Lietuvės, pateko į grupę „F“, kartu su Portugalijos, Izraelio ir Armėnijos komandomis.

Lietuvos U-15 berniukų rinktinei atstovaus Ignas Navickas ir Paulius Gūra. Trenerė Inga Navickienė.

Berniukai, grupėje „J“ varžysis prieš Anglijos, Armėnijos, Graikijos ir Gruzijos ekipas.

Mergaičių komanda – Gabriela Amelina, Ingrida Preidžiūtė ir Vitalija Venckutė, grupėje „H“ skirstytos pirmu numeriu. Lietuvos jaunučių mergaičių rinktinė, grupės varžybose žais prieš Italijos, Velso ir Bulgarijos šalių U-15 rinktines. Komandos trenerė Jolanta Prūsienė.

Visų rinktinių tikslas yra papulti į šešioliktuką.

Prisiminsime, kad vasario mėnesį vykusiame Čekijos atvirajame jaunių čempionate, jaunių vaikinų komanda iškovojo 3-iąją vietą, o mergaitės G.Amelina ir I.Preidžiūtė, gegužės mėnesį vykusiame atvirajame Lenkijos čempionate, dvejetų varžybose laimėjo bronzos medalius.

 

ETTU naujas internetinės televizijos partneris LAOLA1.tv transliuos čempionato susitikimus tiesiogiai arba rodys įrašus iš Stambulo nemokamai per: http://ettu.laola1.tv

 

Informaciją parengė Ieva Jucevičiūtė. Jeigu turite pastabų ar pasiūlymų, rašykite el.paštu: stalotenisas@takas.lt