Paaiškėjo 3-ojo Lietuvos atviro jaunučių ir mini jaunučių komandinių varžybų nugalėtojai

Šiandien, birželio 15 d. Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje įpusėjo 3-asis Lietuvos jaunučių (U-15) ir mini (U-13) jaunučių atviras čempionatas.
Jau antrus metus Lietuvos atviras iki 15 m. ir iki 13 m. moksleivių stalo teniso čempionatas yra įtrauktas į tarptautinės stalo teniso federacijos (ITTF) varžybų kalendorių. Tai reiškia, kad varžybose galės dalyvauti tik jaunučių (iki 15 m.) nacionalinės rinktinės, dalyviams bus skaičiuojamas pasaulinis reitingas, o iki 13 m. amžiaus grupės varžybose galėjo registruotis visi norintys žaidėjai. Šiais metais atviras čempionatas susietas su tarptautine stalo teniso stovykla Šalčininkuose.
Šiais metais turnyre dalyvauja 9-ių šalių stalo tenisininkai: Baltarusija, Estija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Norvegija, Rusija, Suomija, Ukraina. Iki 15 m. berniukų amžiaus grupėje dalyvauja 13, mergaičių 14 komandų. Tuo tarpu iki 13 m. amžiaus berniukų ir mergaičių grupėje dalyvauja po 20 komandų.
Lietuvos stalo teniso asociacijos prezidentas Rimgaudas Balaiša labai džiaugiasi tokiu dideliu užsienio sportininkų susidomėjimu šiuo turnyru, o taip pat ir online skelbiamais varžybų rezultatais.
Iki 15 m. komandinėse berniukų amžiaus varžybose turnyro nugalėtojais tapo Lietuvos-1 (M. Stankevičius, B. Skirmantas) stalo tenisininkai. Jie finale rezultatu 3:1 įveikė Ukrainos-1 (B. Sinkevych, R. Chmelov) rinktinę. Pusfinalyje komanda Lietuva-1 rezultatu 3:2 įveikė komandą Lietuva-2 (R. Lesiv, D. Stankevičius). Ukrainos-1 rinktinė dėl patekimo į finalą rezultatu 3:0 įveikė Ukrainos-2 komandą (I. Kanunnikov, O. Riznychenko). Trečiąja vieta dalinasi Lietuvos-2 ir Ukrainos-2 komandos. Merginų tarpe toje pačioje amžiaus grupėje nugalėtojų titulu džiaugėsi Ukrainos-1 (Y.Synytsyna, S. Brateiko) komandos sportininkės. Komanda finalinėje kovoje rezultatu 3:1 įveikė Lenkijos rinktinę (K. Lalak, J. Slazak). Pusfinalyje rezultatu 0:3 prieš Lenkijos rinktinę pralaimėjusi Baltarusijos-1 (N. Bogdanova, M. Baltushite) ir Ukrainos-2 komanda (V. Perebeynos, O. Nalisnikovska) rezultatu 0:3 pralaimėjusi Ukrainos-1 komandai dalinasi trečiąja vieta.
Iki 13 m. amžiaus grupės komandinėse varžybose nugalėtojais tapo Lietuvos rinktinė. Finale nugalėtojai rezultatu 3:0 įveikė jungtinę komandą Kaišiadorys-Vilnius. Trečiąja vieta dalinasi Jonavos ir Lenkijos Kpozts komandos. Tuo tarpu mergaičių nugalėtojomis tapo Rusijos Dussh-2 komanda. Jos finale įveikė Lenkijos komandą rezultatu 3:2. Ukrainos ir Lietuvos rinktinės dalinasi trečiąja vieta.