Stalo tenisininkų įspūdžiai iš Eurotalentų stovyklos Vengrijoje

Eurotalentų treniruočių stovykla –Vengrija (Kiskunfelegyhaza), 2014 08 08-15.
Dalyviai: Emilija ir Kornelija Riliškytės, J. Prūsienė

Pasibaigė ( ETTU-projektas)-Eurotalentų treniruočių stovykla, kurioje dalyvavo mūsų 2 labai perspektyvios sportininkės dvynės Emilija ir Kornelija Riliškytės (2003 m.).Tai buvo vienas iš atrankinių etapų i Eurotalentų rinktinę.Stovyklos pagrindiniai treneriai-Neven Čegnar (Kroatijos nacionalinės mot.rinktinės vyr.treneris),Ferenc Karsai (Austrijos nacionalinės vyrų rinktinės treneris), Vengrijos treneris-Zoltan Zoltan. Stovykla vyko naujoje modernioje salėje,kurioje buvo pastatyti 25 stalai. Stovykloje dalyvavo 41 sportininkas iš 10 pakviestų šalių,8 sparing partneriai,19 Vengrijos vyresnio amžiaus sportininkų. Emilija ir Kornelija Riliškytės (2003 m.) šioje stovykloje buvo jauniausios,visi kiti sportininkai gimę (2001-2002).
Treniruotės vyko 2-3 kartus per dieną,pagrindinis akcentas-kojų darbas, judesių atlikimo technika.Parinkti labai idomūs ir geri pratimai kojų darbui,reguliarūs pratimai tikslumui.

Stovyklos metu vyko trenerių seminaras,kurį vedė prof.Neven Čegnar,pagrindinė tema-ETTU nauja programa,Europos jaunųjų talentų paieška ir jų tobulėjimo etapai, kaip parengti aukšto meistriškumo sportininkus ir kaip priartėti prie vedančiųjų Kinijos sportininkų lygio? Norima,kad ši programa nebūtų vien tik viena-kita stovykla ir tuom pasibaigtų, bet kad tai būtų ilgalaikis procesas iki 21 metų,su sportininkų priežiūra,finansavimu,bendradarbiavimu su asmeniniais treneriais. Eurotalentų projekto dalyviai bus suskirstyti i 3 amžiaus grupes pagal metus:
1.-iki 15
2.15-18
3.-18-21

ETTU-Eurotalentų programos pagrindinio vadovo ir koordinatoriaus prof. Neven Čegnar pastabos: puikus sportininkių fizinis pasirengimas ir ištvermė,kojų darbas,greitis,vikrumas,technika.Puikus nusiteikimas treniruotėms ir noras tobulėti,elgesys varžybų metu (kovoja dėl kiekvieno taško ir iki galo),užsispyrimas,noras dirbti, susikaupimas,pergalės siekimas.Puikus psichologinis pasirengimas,puikus bendravimas su kitais stovyklos dalyviais,bei treneriais,pozityvumas.Labai esu dekinga uz šiuos gražius ivertinimus!

Taisytini dalykai:kamuolio sukimas (topspinai),tiek dešinė,tiek kairė pusė(mažai sukimo).Atakos dažnesnės iš pjautų kamuolių.Daugiau dėmesio skirti alkūnės darbui,trumpinti judesių amplitudę(ypač Kornelija), judesiai aukščiau stalo,nevėluoti.Pagerinti judėjimą pirmyn- atgal,daugiau išnaudoti korpuso (liemens) darbą,padirbėti su plastika,galbūt net ir palankyti šokių užsiėmimus.Atliekant topspiną naudoti ir klubų darbą,ne vien tik ranka.

Stovyklos metu daug bendravome su tr.N.Čegnar,kadangi esame pažįstami daug metų,(jis yra asmeninis Tamaros Boroš treneris ir daug kartų teko susikauti prieš jo auklėtine). Jis pabrėžė,kad mergaitės yra labai talentingos ir perspektyvios,ir kiek galės jis tikrai mums padės tobulėti. Palaikysime pastovų ryšį internetu,paprašė parašyti merg.savaitės planą, kiek treniruojasi,ką treniruojasi ir su kuo? Esu labai dėkinga treneriui už neįkainuojamas konsultacijas ir geranoriškumą padėti.

J.Prūsienė

English EN Lithuanian LT