Stalo teniso turnyre Bronei Balaišienei atminti – Medardo Stankevičiaus triumfas

Birželio 13-15 dienomis Vilniuje, Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijoje, vyko 5-asis Lietuvos stalo teniso kadetų ir mini kadetų atvirasis čempionatas, skirtas žaidėjai ir trenerei Bronei Balaišienei (1921-1983 m.) atminti. Tradiciniu tapusiame turnyre, kuris įtrauktas į Europos stalo teniso sąjungos ir Tarptautinės stalo teniso federacijos kalendorių, dalyvavo 12 šalių atstovai iš Lenkijos, Estijos, Latvijos, Suomijos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Anglijos, Izraelio, Velso, Švedijos ir Lietuvos.

Turnyre puikiai sekėsi jaunajam šalies stalo teniso talentui Medardui Stankevičiui, kuris aukso medalius iškovojo tiek asmeninėse, tiek komandinėse varžybose. Ketvirtoji Europos raketė U-15 amžiaus grupėje kartu su Agniumi Kačerausku finale 3:0 įveikė Suomijos stalo tenisininkų Arttu Pihkalos ir Alexo Naumi duetą. Asmeninių varžybų finale M.Stankevičius savo varžovui iš Izraelio Ronui Dimantui leido sukurti nedidelę intrigą, bet triumfavo 3:1.
„Buvo sunkus finalas prieš pajėgų varžovą, kuris Europoje patenka tarp dešimties stipriausių. Žaidžiau su juo gal penktą sykį, o laimėjau ketvirtą iš eilės, tad labai gerai jį pažįstu“, – atskleidė M.Stankevičius. B.Balaišienės turnyre M.Stankevičius triumfavo antrus metus iš eilės. Stalo tenisininkas teigė, jog pergalė namuose visuomet suteikia nuostabių emocijų. 

Jau antradienį abu Lietuvos sportininkai išvyks į Vokietiją, kur tris savaites ruošis Europos jaunių-jaunučių čempionatui, kuris liepos 10-19 d. vyks Bratislavoje. Ambicijų užimti aukštas vietas M.Stankevičius nestokoja ir Senojo žemyno pirmenybėse. „Komandinėse varžybose turėtume pakovoti dėl bronzos apdovanojimų. Medalių norisi ir asmeninėse varžybose. Svajoju apie pirmą vietą, bet kitos spalvos medaliai taip pat tenkins“, – sakė jis.

Nepasipriešino Rusijai

Mini jaunučių amžiaus grupėje lietuviams teko konkuruoti su visu būriu pajėgių stalo tenisininkų iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos ir kitų šalių. Čia geriausiai sekėsi sesėms dvynėms Emilijai ir Kornelijai Riliškytėms, kurios komandinėse varžybose kartu su Lenkijos atstovėmis Dominika Gilewska ir Sonia Gendera pasidalijo trečiąja vieta. Sidabras atiteko Rusijos antrajai komandai (Anastasija Beresneva, Diana Loginova) 1:3 suklupusiai prieš Rusijos pirmąją komandą (Arina Slautina, Zoia Lidzieva).

Asmeninėse varžybose charizmatiškosios sesutės nesužibėjo, tačiau jų trenerė Jolanta Prūsienė dėl to nesikrimto. „Savo auklėtinių pasiekimus vertinu gerai, nes jų dar tik laukia pagrindiniai startai. Mergaitės labai daug treniruojasi ir tiesiog neišlaiko tokio krūvio“, – pažymėjo daugkartinė Lietuvos čempionė.
Sesės Riliškytės šių metų balandį pateko tarp 11-os perspektyviausių jaunųjų stalo tenisininkų atstovauti Europos mini jaunučių rinktinę. E.Riliškytė taip pat yra viena iš trijų jaunųjų Europos stalo tenisininkių, kurioms atiteko teisė rungtis ITTF Pasaulio jaunųjų vilčių pirmenybėse birželio 29 – liepos 6 d. Šanchajuje.

„Galėjau leisti joms ilsėtis tam, jog laimėtų šį turnyrą, tačiau ne šio starto mums reikia. Mąstome apie Europos mini jaunučių čempionatą rugpjūtį. Visa kita – tik pasiruošimas”, – sakė J.Prūsienė, girdama auklėtines už pozityvią energiją, kurią demonstruoja kovodamos.

Kyla turnyro lygis

Lietuvos stalo teniso asociacijos (LSTA) prezidentas Rimgaudas Balaiša teigė, jog jaunieji Lietuvos stalo tenisininkai pateisino jiems keltus lūkesčius, o pasiekti daugiau sutrukdė gerai pasiruošę varžovai. R.Balaiša džiaugėsi, jog motinos atminimui skirtas turnyras sulaukia vis daugiau pajėgių Europos jaunųjų stalo tenisininkų susidomėjimo. „Šio turnyro tikslas yra tobulėti, pasitikrinti jėgas su kitais ir spręsti, ką toliau daryti, kad neatsiliktum nuo pajėgių šalių – Rusijos, Ukrainos, Baltarusijos. Matydamos, jog dalyvauja šių valstybių sportininkai, į turnyrą atvyksta ir naujos šalys, kyla turnyro lygis“, – sakė jis.

Turnyrą stebėjo ir vienas paskutiniųjų B.Balaišienės auklėtinių Agniaus Kačerausko tėvas Audrius. „Prisimenu ją kaip labai darbščią trenerę“, – sakė A.Kačerauskas. Nors sūnus išbandė save ir krepšinyje, ir futbole, galiausiai pasuko tėvo pėdomis ir pasirinko stalo tenisą. „Esu jo sparingo partneris, bet ne treneris. Aš kaip pilkasis kardinolas“, – juokėsi buvęs B.Balaišienės auklėtinis.

Vienos daugiausiai šios sporto šakos čempionų išugdžiusios B. Balaišienės garbei skirtas turnyras pirmą kartą surengtas 1986 m., jame dalyvavo tik Vilniaus miesto moksleiviai. Vėliau turnyras tapo respublikiniu, o ilgainiui išsivystė į tarptautinio masto renginį – skaičiuojamas jo reitingas.