Iš Europos kurčiųjų stalo teniso čempionato lietuviai grįžo su medaliais

Rugsėjo 6-12 d. Austrijos Badeno mieste vyko Europos kurčiųjų stalo teniso čempionatas. Varžybose dalyvavo 15-os šalių atstovai. Lietuvai šiame čempionate atstovavo: Gintautas Juchna, Deividas Takinas, Kęstutis Žižiūnas, Viktoras Narkevičius ir treneris Algirdas Majorovas. Lietuviai iškovojo medalius tiek komandinėse, tiek asmeninėse varžybose.

Komandinių varžybų pirmoje grupėje lietuviai 3:2 įveikė Čekiją. 3:1 nugalėjo Lenkiją ir užėmė pirmąją vietą grupėje. Aštuntfinalio kovoje lietuviai 3:0 sutriuškino Belgiją, pusfinalyje 3:2 įveikė Vokietiją. Finalinėje kovoje Lietuva susitiko su Ukrainos rinktine ir rezultatu 1:3 turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Lietuvos rinktinė iškovojo sidabro medalius.

Asmeninėse varžybose geriausiai pasirodė Gintautas Juchna ir Deividas Takinas. Abu Lietuvos sportininkai nukeliavo iki pusfinalio. Pusfinalyje G.Juchna 1:4 nusileido Slovakijos atstovui Thomas Keinath, o Deividas Takinas 1:4 turėjo pripažinti ukrainiečio Gennadi Zakladnij pranašumą. Abu Lietuvos sportininkai iškovojo bronzos medalius.

Kęstutis Žižiūnas dvyliktos grupės atrankos varžybose įveikė savo priešininkus iš Rusijos ir Belgijos ir tapo grupės nugalėtoju. Pagrindinėje lentelėje K.Žižiūnas pirmajame rate 4:1 įveikė austrą Erwin Stuermer, tačiau antrajame rate 2:4 nusileido rusui Dmitry Pishchuk. Viktoras Narkevičius penkioliktoje grupėje užėmė 3-iąją vietą ir į pagrindinį etapą nepateko.

Dvejetų varžybose G.Juchna ir D.Takinas aštuntfinalyje 0:3 turėjo pripažinti slovalų Tomo Keinath ir Marek Tutura pranašumą. Kęstutis Žižiūnas ir Viktoras Narkevičius antrajame rate 0:3 nusileido ukrainiečiams Gennadi Zakhladny ir Grygory Kuzmenko.