Baltijos šalių čempionate – lietuvių pergalės

Rugsėjo 19-20 d. Viljandi mieste Estijoje vyko Baltijos šalių čempionatas, kuriame sportininkai varžėsi komandinėse ir asmeninėse varžybose.

Vyrų komandinėse varžybose Lietuvos vyrų rinktinė (Matas Skučas, Valdas Martinkus, Paulius Gūra) nesunkiai iškovojo visas pergales ir laimėjo aukso medalius. Lietuviai 3:0 nepaliko šansų Latvijai, 3:0 įveikė Estija-1 komandą ir 3:0 triumfavo prieš Estija-2 stalo tenisininkus. Sidabro medalius iškovojo Estija-1, o bronzos – Latvijos stalo tenisininkai.

Moterų komandinėse varžybose Lietuvos moterų rinktinė (Vitalija Venckutė, Ugnė Baskutytė, Auksė Gecevičiūtė) iškovojo antrąją vietą. Lietuvės rezultatu 3:0 įveikė Latviją, 3:0 nugalėjo Estija-2, tačiau 0:3 turėjo pripažinti Estija-1 stalo tenisininkių pranašumą. Estija-1 komandos narės iškovojo pirmąją vietą, trečiąją vietą čempionate užėmė Estija-2 stalo tenisininkės.

Vyrų asmeninėse varžybose Baltijos šalių čempiono titulą iškovojo lietuvis Paulius Gūra.

Ketvirtfinalyje lietuvis 4:0 sutriuškino latvį Andrejs Cemirtans, pusfinalyje P.Gūrai teko kovoti su Matu Skuču, kurį po atkaklios kovos nugalėjo 4:3. Finalinėje kovoje P.Gūra rezultatu 4:1 šventė pergalė prieš estą Aleksandr Lushin. Per žingsnį nuo bronzos medalio liko Matas Skučas, kuris 3:4 įtemptoje kovoje nusileido latviui Olegs Kartuzovs ir užėmė ketvirtąją vietą. Valdas Martinkus ketvirtfinalyje 3:4 turėjo pripažinti Olegs Kartuzovs pranašumą.

Moterų asmeninėse varžybose geriausiai pasirodė Vitalija Venckutė, kuri kovoje dėl bronzos medalio 1:4 nusileido estei Airi Avameri ir užėmė 4-ąją vietą. Auksė Gecevičiūtė ketvirtfinalyje 3:4 pralaimėjo estei Reelica Hanson. Ugnei Baskutytei nepavyko įveikti grupės varžybų. Moterų asmeninėse varžybose prizines vietas iškovojo čempionato šeimininkės Estijos sportininkės: pirmąja vieta džaugėsi Katlin Latt, antrąją vietą užėmė Reelica Hanson, o trečiąją – Airi Avameri.{jcomments off}