Atrankos varžybas Lietuvos komandos pradėjo įtikinamomis pergalėmis

Lietuvos vyrų ir moterų stalo teniso komandos sėkmingai startavo 2019 metų ITTF (Tarptautinės stalo teniso federacijos) Europos komandinio stalo teniso čempionato atrankos turnyre.
Per pirmo turo varžybas antradienį Vilniuje mūsų šalies moterys 3:1 nugalėjo Suomijos stalo tenisininkes, o vyrai be didesnio vargo 3:0 įveikė Azerbaidžano ekipą.
Lietuvos moterų komandos žaidžiančioji trenerė Rūta Paškauskienė džiaugėsi auklėtinių pasiektu rezultatu. Prieš varžybas ji sakė neapsisprendusi, ar pati žais su suomėmis, nes, jos teigimu, atėjo laikas merginoms jau be jos pagalbos rinkti pergales.
Žaidžiančiosios trenerės pastangų neprireikė. Eglė Stuckytė (ITTF reitingas 210) 3:2 (8:11, 11:9, 11:6, 12:14, 11:8) įveikė pajėgiausią
Suomijos žaidėją Aną Kiričenko (ITTF-156). Antrą tašką mūsų komandai pelnė Kornelija Riliškytė (ITTF-625), taip pat po permainingos kovos 3:2 (7:11, 11:9, 8:11, 17:15, 11:6) įveikusi antrą suomių stalo teniso raketę Anniką Lundstrom (ITTF-330). Toks pat atkaklus buvo ir Ugnės Baskutytės (ITTF-728) bei Annos-Sofios Erkheikki susitikimas, tik šįkart sėkmė šypsojosi viešniai. Ši laimėjo 3:2 (8:11, 11:5, 8:11, 11:5, 12:10) ir bendrą rezultatą sušvelnino 1:2. Pergalę Lietuvai padėjo iškovoti antrą kartą per mačą stalo teniso raketę į rankas paėmusi E. Stuckytė. Ji 3:0 (11:8, 14:12, 11:4) nugalėjo A. Lundstrom, o lietuvės suomes pranoko 3:1.
„Pasirodo, mūsų taktika pasiteisino. Merginos šaunuolės. Gaila, Ugnei Baskutytei pritrūko vieno taško ir mums nepavyko laimėti 3:0, – po pergalės sakė R. Paškauskienė. – Dar prieš pusmetį Europos komandiniame stalo teniso čempionate mes suomes nugalėjome sunkiau – 3:2. Tąsyk E. Stuckytė nebuvo geros sportinės formos. O dabar ji žaidė labai gerai.“
Ši pergalė, trenerės teigimu, komandą nuteikė optimistiškai. Po mėnesio, kovo 27 dieną, antrame ture lietuvės išvykoje žais su Izraeliu.
Atrankos varžybų B4 grupėje iš pradžių buvo keturios komandos – Lietuva, Suomija, Izraelis ir Islandija. Tačiau pastaroji Europos stalo teniso sąjungą (ETTU) informavo nedalyvausianti žemyno pirmenybių atrankos turnyre.
„Kad tęstume kovą dėl vietos finaliniame žemyno čempionato etape, mums grupėje reikia užimti pirmą arba antrą vietą. Manau, turėtume patekti tarp 24 stipriausių ekipų, kurios 2019-aisiais varžysis dėl medalių“, – įsitikinusi R. Paškauskienė.
Lietuvos vyrų ekipai, kurią šiemet treniruoti pradėjo Artūras Orlovas, Azerbaidžano atstovai didesnių problemų nesukėlė. Tomas Mikutis (ITTF-252) 3:0 (11:8, 11:2, 11:5) įveikė trylikametį Eminą Mammadovą, o Matas Skučas (ITTF-753) taip pat 3:0 (11:8, 11:2, 11:4) šventė pergalę prieš Aliverdį Šahgeldijevą. Kiek stipriau bandė priešintis Azerbaidžanui atstovaujantis natūralizuotas kinas Yangas Xinyu (ITTF-203), tačiau mūsų jaunasis talentas Medardas Stankevičius (ITTF-439) ir šiam varžovui nepaliko vilčių, jį įveikdamas 3:1 (14:12, 11:8, 8:11, 11:5).
„Tikėjomės, kad atvažiuos du natūralizuoti kinai. Bet Azerbaidžano komanda atvyko ne stipriausios sudėties, buvo tik vienas natūralizuotas kinas ir tas dar jaunas, septyniolikos metų, – po varžybų sakė A. Orlovas. – Kalbėjausi su jų treneriu, šis sakė, jog bandoma atjauninti Azerbaidžano komandą, todėl yra pritraukę daug jaunimo, net vaikų. Užtat į Vilnių ir atsivežė trylikos metų žaidėją, kuris, jei azerbaidžaniečiai būtų laimėję bent vieną partiją, būtų žaidęs ir antrą sykį.“
Kovo mėnesį mūsų vyrai išvykoje žais su airiais, kurie antradienį 3:0 nugalėjo San Marino stalo tenisininkus. „Airijoje bus viena svarbiausių dvikovų“, – pabrėžė Lietuvos vyrų komandos treneris.