Lietuvos jaunučių stalo teniso rinktinė iškovojo tris medalius Italijos atvirajame čempionate

Kovo 21d. Italijoje prasidėjo jaunių ir jaunučių atviras čempionatas į kurį išvyko ir Lietuvos atstovės. Jaunučių mergaičių rinktinei atstovavo trenerės Jolantos Prūsienės auklėtinės – Emilija Riliškytė, Kornelija Riliškytė, Gerda Šišanovaitė  ir jaunių merginų rinktinė, kuriai atstovavo Erika Satkevičiūtė, Kornelija Ščiglaitė ir Augustė Melaikaitė, jas lydėjo treneris Rytis Velička.

Kovo 21-22 dienomis vyko asmeninės varžybos jaunių grupėse, kur į kitą etapą išėjo K. Riliškytė ir A. Melaikaitė, tačiau abi sportininkės antrame rate turėjo pripažinti varžovių pranašumą, K. Riliškytė nusileido Rumunijos atstovei A. Dragoman rezultatu 0:4, o A. Melaikaitė  rezultatu 2:4 pralaimėjo prieš Slovakijos sportininkę E. Labosova.

Dvejetų rungtyje sesės Emilija ir Kornelija Riliškytės pirmame etape nugalėjo Italijos sportininkes rezultatu 3:1, antrame rate įveikė Austrijos sportininkes rezultatu 3:2, tačiau trečiame rate turėjo pripažinti varžovių iš Kinijos pranašumą rezultatu 0:3.

Augustė Melaikaitė ir Kornelija Ščiglaitė pirmame rate susitiko su Kinijos sportininkėmis ir nusileido joms rezultatu 0:3.

Kovo 23 d. vyko komandiniai susitikimai, kur Lietuvos jaunučių rinktinės atstovės Kornelija Riliškytė, Emilija Riliškytė ir Gerda Šišanovaitė jaunučių grupėje komandinėje rungtyje iškovojo 3 vietą!

Pirmąją vietą užėmė atstovės iš Kinijos, antrąją – Rusijos sportininkės, o trečiąja vieta Lietuvės dalinasi su Jungtinių Amerikos Valstijų atstovėmis.

Jaunių rinktinės atstovėms E. Satkevičiūtei, K. Ščiglaitei ir A. Melaikaitei iš grupės išeiti nepavyko, jos grupėje pralaimėjo Rumunijos atstovėms rezultatu 1:3 ir maišytos sudėties Bulgarijos/Lenkijos komandai.

Sidabro medalį iškovojo jaunučių dvejeto rungtyje žaidusios sesės Emilija ir Kornelija Riliškytės, kurios finale pralaimėjo jungtinio rumunės E. Zaharia ir rusės E. Abraamian dvejeto porai, rezultatu 0:3.

Kornelija Riliškytė (gim.2003)  yra 2018 m.  Lietuvos suaugusiųjų čempionato antros vietos laimėtoja. Kornelija ir Emilija Riliškytės yra neseniai vykusio Lietuvos jaunių čempionato prizininkės, E. Riliškytė tapo jaunių čempione, tuo tarpu Kornelija užėmė trečią vietą.

K. Riliškytė Italijos atvirąjame čempionate Lietuvai iškovojo dar vieną medalį jaunučių grupėje asmeninėje rungtyje, kur ji nukeliavo iki pusfinalio ir dėl patekimo į finalą susitiko su Kinijos sportininke Y. Chen, kuriai pralaimėjo rezultatu 0:3. Y. Chen tapo Italijos atviro čempionato nugalėtoja.

Lietuvos stalo teniso asociacija sveikina jaunąsias sportininkes ir trenerę Jolantą Prūsienę!

Attachment