XX-as Šiaurės Europos šalių veteranų stalo teniso čempionatas

XX-ame Šiaurės Europos šalių veteranų stalo teniso čempionate Liepojoje (Latvija) dalyvavo gausus
būrys žaidėjų iš Lietuvos – 42 vyrai ir 7 moterys iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Utenos,
Salantų, Kėdainių, Šilutės, Kelmės ir kitų miestų. Dalyviai buvo suskirstyti pagal amžiaus grupes į
pogrupius kas penkeri metai. Gausiausias būrys lietuvaičių atstovavo vyrų 50-mečių grupę, jų buvo
9 žaidėjai, 55 ir 65 metų grupėje lietuvių buvo po 6 žaidėjus. Sužaidus pogrupius, po 2 dalyvius
pateko į finalus. Vyrų tarpe lietuviai iškovojo 12 medalių: auksą iškovojo Povilas Bagužis (70
metų ) ir Jonas Piekautas (75 metų), sidabrą laimėjo Tomas Urbanavičius (40), Eugenijus
Jafimovas (45), Ramūnas Vosgirdas (55), Valdemaras Lapinskas (70), Antonijus Kondrotas (75),
Jonas Juozaitis (80), bronza pasidabino Aidas Čaponka (40), Audrius Urbonas (50), Vytautas Ročys
(60) ir Bronius Kišūnas (65).
Moterys asmeninėse varžybose laimėjo 5 medalius: pirmos buvo Gražina Mikalauskienė (60) ir
Aneta Valatkienė (70), sidabras atiteko Snieginai Lapinskei (50), Ligitai Vėlienei (60), bronza
Ramutei Tervydytei (50).
Tuo pačiu metu vyko vyrų, moterų ir mišrūs dvejetai. Vyrų dvejete auksas atiteko Povilui Bagužiui,
kurio partneris buvo estas, sidabrą laimėjo Antonijus Kondrotas ir Jonas Piekautas, bronza atiteko
Aidui Čaponkai, Remigijui Jukneliui su Ramūnu Vosgirdu, Rimantui Lubiui su Vytautu Ročiu,
Valdemarui Lapinskui su Vaclovu Stanku, bei Konstantinui Kupriui.
Moterų dvejetų varžybose auksas atiteko Gražinai Mikalauskienei ir Ligitai Vėlienei, bronza –
Liucijai Kunigiškytei ir Ramutei Tervydytei, bei Elenai Balandienei ir Anetai Valatkienei.
Mišrių dvejetų turnyre aukso iš lietuvaičių niekam nepavyko laimėti. Sidabrą iškovojo Ramutė
Tervydytė su partneriu iš Latvijos, Gražina Mikalauskienė su Jonu Piekautu, Valdemarui Lapinskui
su Aneta Valatkiene, bronzą iškovojo Sniegina Lapinskė, Povilas Bagužis su Ligita Vėliene,
Antonijus Kondrotas su partnere iš Latvijos.
Varžybose, kuriose varžėsi per 150 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos ir Suomijos,
Lietuvių komandos medalių kraitis labai solidus, net 43 medaliai. Sveikiname visus dalyvius,
nugalėtojus ir prizininkus. Artimiausias tarptautinis turnyras vyks birželio 25 – liepos 2 dieną
Europos stalo teniso veteranų čempionatas Riminyje ( Italija), kuriame tarp 3000 dalyvių bus ir 34