DĖL PASAULIO LIETUVIŲ ŽAIDYNIŲ

Gerb. stalo teniso visuomene, norime Jums paaiškinti susidariusią situaciją dėl Pasaulio lietuvių žaidynių.

 Šių metų Pasaulio lietuvių žaidynių, kaip buvo įprasta, neorganizuoja Sporto federacijų sąjunga kartu su sporto federacijomis. Žaidynių organizavimą Švietimo, mokslo ir sporto ministerija perdavė Lietuvos sporto centrui ir buvo vykdomas konkursas dėl jų vykdymo. Konkursą laimėjo ir oficialus organizatorius žaidynių yra UAB “Seven live”.  Sporto federacijos turėjo tik deleguoti vyr. teisėjus, kurie pravestų pačias varžybas.

Organizatoriai nustatė sąlygas, kurių yra griežtai laikomasi, todėl neleidžiama registruotis sportininkams į žaidynes, jau pasibaigus registracijai. Stalo tenisininkų, išsiaiškinusių vietas Lietuvos Veteranų čempionate pavardės buvo pateiktos jau po registracijos datos, ir ta tvarka, kuria atsirinkę sportininkai anksčiau buvo įtraukiami į šias žaidynes, šiais metais nebuvo galima.

Varžybų vyr. teisėjas laiku pateikė sąrašą organizatoriams dar neatsirinkusių sportininkų, tik dėl skaičiaus, bet neregistravo oficialioje svetainėje, kadangi laukė varžybų, kuriose dalyviai turėjo atsitrinkti, todėl nebuvo rezervuota vietų naujiems atsirinkusiems sportininkams ir  buvo leista tik papildyti grupėse sąrašus iki 16 dalyvių, todėl, kai kurie iš jų, užėmę žemesnes vietas arba patekę į užpildytas grupes, netenka galimybės dalyvauti žaidynėse. Taip pat sportininkai, įtraukti į varžybas po registracijos, netenka galimybės gauti žaidynių dalyvio atributikos ir maitinimo.

 

LSTA kreipėsi ir į organizacinį komitetą dėl padėties ištaisymo, tačiau organizatoriai neatsižvelgė į mūsų prašymą, nors jie buvo informuoti, kad pas mus vyksta atranka ir pavardes pateiksime po atrankos. Žaidynių tikslas, kad dalyvautų kuo daugiau dalyvių iš užsienio. Stalo teniso sporto šakoje dalyvių iš užsienio užsiregistravo daugiausiai.

 

 LSTA  labai apgailestauja dėl susidariusios situacijos ir prašo visų supratimo dėl įvykusio incidento. Tikimės, kad dauguma iš norinčių vis dėl to pateks į varžybas ir pamirš nuoskaudas.