Lietuvių kovos Europos jaunių ir jaunučių čempionate komandinės rungties varžybose

Visą praėjusį savaitgalį Lietuvos jaunių ir jaunučių rinktinės kovojo Europos čempionato komandinės rungties varžybose.

Merginų jaunių ir jaunučių rinktinėms teko sunki užduotis, nes 2022 m. Europos čempionate iškovojus vietas pirmame divizione, reikėjo kovoti su stipriausiomis Europos komandomis. Deja, bet šiame etape nei vienai merginų komandai nepavyko pasiekti pergalių: jaunių komanda pralaimėjo 1:3 Lenkijos rinktinei (tašką pelnė M. Mikalauskytė), 1:3  Portugalijos rinktinei (tašką pelnė L. Juchnaitė) ir 1:3 Čekijos rinktinei (tašką pelnė L. Juchnaitė). Jaunučių komanda pralaimėjo 0:3 Čekijos rinktinei, 1:3 Ispanijos rinktinei (tašką pelnė S. Mortūnaitė) ir 0:3 Turkijos rinktinei.

Nepavyko merginų komandoms laimėti ir atkrintamųjų varžybų: jaunės rezultatu 1:3 pralaimėjo Italijos rinktinei (tašką pelnė L. Abaravičiūtė), jaunutės – 0:3 Švedijos rinktinei. Toliau abi komandos pateko į kitą etapą, kuriame buvo paskirstytos pagal skirtingas sistemas kovoti dėl vietų išaiškinimo.

Šiame etape jaunės pateko į grupę su Azerbaidžiano ir Danijos rinktinėmis. Su abiem komandom susitikimai vyks šiandien, liepos 17 d., o susitikimą su Azerbaidžiano rinktine, kuris vyks 10 val. Lietuvos laiku prie pirmo stalo, galima bus stebėti šioje nuorodoje: https://www.ettu.tv/en-int/livestream/2023-orlen-eyc-gliwice-table-1/1627361

Jaunučių rinktinės komanda toliau žais vieno minuso sistema dėl 17-24 vietų išaiškinimo ir šiandien, liepos 17 d. 10 val. Lietuvos laiku susitiks su Graikijos rinktinės komanda.

Vaikinų jaunių ir jaunučių rinktinėms komandinės varžybos taip pat nebuvo sėkmingos. Jauniai grupės varžybose pralaimėjo 2:3 Liuksemburgo rinktinei, 2:3 Bosnijos Hercegovinos rinktinei ir 0:3 Graikijos rinktinei, komandoms taškus pelnė tik komandos lyderis Ignas Šišanovas. Užėmusi 4 vietą grupės varžybose jaunių komanda pateko į grupę, kurioje tęsia kovas dėl 29-39 vietų išaiškinimo. Šiame etape pirmą komandinį susitikimą rezultatu 3:0 laimėjo prieš Latvijos rinktinę, antrą susitikimą rezultatu 3:0 – prieš Kipro rinktinę, o šiandien, liepos 17 d. 10 val. Lietuvos laiku susitiks su Škotijos rinktine.

Jaunučiams taip pat nesišypsojo sėkmė: grupės varžybose rezultatu 1:3 pralaimėjo Italijos rinktinei (tašką pelnė M. Frizel) ir 2:3 Šveicarijos rinktinei. Šiame susitikime taškus pelnė M. Frizel bei jo ir A. Sapario dvejeto pora.

Kitame etape, kuriame bus kovojama dėl 29-38 vietų išaiškinimo, jaunučių komanda pateko į grupę su Latvijos rinktine, kurią nugalėjo rezultatu 3:1, Islandijos rinktine, kurią nugalėjo rezultatu 3:0, o šiandien 10 val. Lietuvos laiku susitiks su Moldavijos rinktine.

Linkime sportininkams pasiekti kuo daugiau pergalių ir sėkmės asmeninėse varžybose!

 

Attachment