SVEIKINIMAI ŠIAURĖS EUROPOS ŠALIŲ VETERANŲ ČEMPIONATO PRIZININKAMS

Balandžio 19-21 d. Helsinkyje vyko Šiaurės Europos šalių veteranų čempionatas.
Deja, šį kartą nuolatiniai Kauno, Šilutės, Kelmės, Klaipėdos ir kitų miestų atstovai tarptautinėse varžybose nedalyvavo, tačiau šešių entuziastų Lietuvos rinktinė vis tik keletą medalių iškovojo.
Stalo teniso mohikanas Povilas Bagužis iš Panevėžio užėmė antrą vietą poroje su Estijos legenda Lindmae Rein. Povilui vienetuose ir mišriuose  su Ligita Vėliene  finalinės lentelės kovose koją pakišo būsimieji vicečempionai.
O trys lietuvaitės pelnė net šešis medalius!
Ingrida Maknevičienė, plojimai! – visų spalvų medaliai: auksas poroje su Ligita Sakavičiene, sidabras – vienetuose ir bronza dvejete su estu Antti Luigemaa. Yra kuo pasidžiaugti!
Ligita Vėlienė iš Panevėžio ir Ligita Sakavičienė iš Vilniaus – bronza vienetuose!
Labai smagu, kad Lietuvai atstovavo ne tik nuolatiniai dalyviai, tačiau prisijungė Vilius Lukša bei Juozas Kelminskas. Jie buvo arti medalių. Visi drauge kūrėme gyvą nuotaiką salėje,  gavome daug palaikymo ir gerų emocijų. Pavyzdžiui,  šeši lietuviai ryškiais žaliai margais marškinėliais!!!  Taip, gauta tiek komplimentų, merginos buvo salės karalienės, dažnas santūrieji skandinavai rodė liuks, stabdė salėje ir sakė ‘lyderių marškinėliai“.
Ligitai Sakavičienei (dar iki čiurnos traumos) žiūrovų tribūna skyrė „dienos tašką“ – gerai palakstyta;) O šokinėdama ant vienos kojos Ingridai padėjo dvejeto pusfinalyje ir finale. Trauma sutrukdė kovoti toliau dvejete su Viliumi ir pusfinalyje vienetuose.
Juozukas, nepažinojęs savo priešininko švedo Svensson Per (daugkartnio šio čempionato nugalėtojo), po kovos dar analizavo, kaip čia pralošė, gal galėjo eiti toliau…
Vilius, kaip ir mūsuose, tikrino skandinavų nervus ir kėlė nuotaiką; tiesa, kartą dėl pūsleles ant gumos vietoje, kur laikomas pirštas, teisėjas paprašė pasikeisti raketę.
Kaip visada daugiausia bendrauta su braliukais iš Latvijos. Parvežėme tiems, kurie nedalyvavote, nuo jų linkėjimus. Estai taip pat mūsų draugai, ką rodo trys bendros dvejetų poros. Danijos atstovų skaičius  buvo kaip ir mūsų, jie buvo triukšmingiausi ir emociškiausi – pastebime tai ne pirmą kartą.
Apskritai varžybos organizuotos puikiai: viskas laiku, teisėjai profesionalūs, pastabūs ir organizuoti, kavinukė vietoje, patogūs praėjimai, tribūnos, persirengimo sąlygos, dušai ir t.t.
Ligita Vėlienė davė interviu Suomijos atstovui, kuris rengė bendrą visų šalių įrašą su palinkėjimais tiek anglų, tiek lietuvių kalbomis.
Žodžiu tik keturios dienos, o laimės iki kaklo.
Nuoširdžiai kviečiu visus, jei tik galite, vykite į tarptautines varžybas, atsipūsite nuo rutinos, pailsinsite smegenis nuo kasdieninių rūpesčių –  toks iš tikrųjų yra šių kelionių tikslas.
Sėkmės ir sveikatos visiems!!!! O traumos išgys!
Tekstą parengė Ligita Sakavičienė
LSTA dėkoja Ligitai už parengtą informaciją ir sveikina Lietuvos veteranų rinktinę iškovojus tiek medalių! Šaunuoliai!

Attachment