LIETUVOS JAUNIMO ČEMPIONAI – KORNELIJA RILIŠKYTĖ IR RIMAS LESIV

Šeštadienį, Vilniaus sporto mokykloje „Tauras“ vyko Lietuvos jaunimo stalo teniso čempionatas.

Varžybų atidarymo metu skambėjo Lietuvos Respublikos himnas, dalyvius pasveikino vyr. teisėjas Arvydas Litvinas ir LSTA generalinė sekretorė Justė Mažeikienė. Dalyviai dovanų gavo tikrojo juodojo šokolado plytelę, už jį esame dėkingi rėmėjui UAB „Meškėnas“.

Asmeninėse varžybose buvo gausu netikėtumų tiek merginų, tiek vaikinų grupėse. Finale buvo tikimąsi pamatyti kovojančias tarpusavyje sesutes – dvynukes Korneliją ir Emiliją Riliškytes, tačiau kovoje dėl patekimo į finalą Emilija Riliškytė rezultatu 1:4 pralaimėjo Gerdai Šišanovaitei. Dėl trečios vietos žaidusi Emilija Riliškytė nugalėjo Laurą Abaravičiūtę (2004 gim. m.), rezultatu 3:0.

Finale Kornelija Riliškytė rezultatu 4:0 nugalėjo Gerdą Šišanovaitę ir taip pateisino daugumos lūkesčius, nes ji ir buvo šio čempionato favoritė.

Merginų vietos pasiskirstė štai taip:

I vieta – Kornelija Riliškytė (SM „Tauras“ , Jolanta Prūsienė )

II vieta – Gerda Šišanovaitė (SM „Tauras,buvusi J. Prūsienės auklėtinė, šiuo metu tren. Inga Orlovienė)

III vieta – Emilija Riliškytė (SM „Tauras“,tren. Jolanta Prūsienė )

IV vieta – Laura Abaravičiūtė( Vilniaus raj., tren. Aurelija Kybartaitė)

V vieta – Augustė Melaikaitė (Panevėžio KKSC, tren. Valdas Martinkus)

VI vieta – Erika Satkevičiūtė (Panevėžio KKSC, tren. Rytis Velička)

VII vieta – Meida Sereikaitė ( SM „Tauras“, tren. Jelena Anikejeva)

VIII vieta – Kornelija Ščiglaitė (SM „Tauras“, tren. Algis Majorovas)

Vaikinų finale tikėtąsi pamatyti Rimą Lesiv ir Agnių Kačerauską, tačiau ir čia būta staigmenų. Agnius Kačerauskas pralaimėjo Benediktui Vaitkevičiui, ir dėl trečios vietos kovojo su Vakariu Mečioniu, deja turėjo pripažinti priešininko pranašumą, rezultatu 3:0 Vakaris Mečionis nugalėjo Agnių Kačerauską.

Finale Rimas Lesiv rezultatu 4:0 nugalėjo Benediktą Vaitkevičių ir tapo šio čempionato nugalėtoju.

Vaikinų pasiekimai:

I vieta – Rimas Lesiv (Jonavos KKSC, tren. Saulius Bureika)

II vieta – Benediktas Vaitkevičius (SM „Tauras“, tren. Artūras Orlovas)

III vieta – Vakaris Mečionis (SM „Tauras“, tren. Artūras Orlovas)

IV vieta – Agnius Kačerauskas (SM „Tauras“, tren. Artūras Orlovas)

V vieta – Adomas Zabelevičius (buvęs SM „Tauras“, tren. Artūras Orlovas)

VI vieta – Romualdas Franckaitis ( Joniškis, tren. Romualdas Franckaitis)

VII vieta – Lukas Rimkus ( SM „Tauras“, tren. Artūras Orlovas)

VIII vieta – Irmantas Daukontas (SM „Mažeikiai“, tren. Raimondas Jackevičius)

Daugiausiai aistrų virė dvejetų kovose, čempionate buvo merginų, vaikinų ir mišrūs dvejetai.

Merginų dvejetų rungtyje čempionėmis tapo sesutės Emilija ir Kornelija Riliškytės, jų pora įveikė taip pat SM „Tauras“ auklėtines Korneliją Ščiglaitę ir Gerdą Šišanovaitę rezultatu 3:0

Trečia vieta pasidalino Augustė Melaikaitė su Laura Grigorukaite ir Gerda Šišanovaitė su Laura Abaravičiūte.

Vaikinų dvejetų rungties čempionais tapo Rimas Lesiv ir Agnius Kačerauskas, kurie nugalėjo Adomą Zabelevičių su Benediktu Vaitkevičiumi, rezultatu 3:1.

Trečia vieta pasidalino Lukas Rimkus su Vakariu Mečioniu ir Vilius Samakaljevas(NŽ klubas, tren. Hen Alon) su Osvaldu Juodeliu (Utenos SC, tren. Edgaras Kovėra).

Mišrių dvejetų rungties čempionais tapo Vilius Samakaljevas ir Augustė Melaikaitė. Ši pora finale nugalėjo Adomą Zabelevičių ir Gerda Šišanovaitę, rezultatu 3:1.

Trečios vietos poros laimėtojos: Rimas Lesiv su Kornelija Ščiglaite ir  Vakaris Mečionis su Laura Abaravičiūte!

Nugalėtojus ir prizininkus bei jų trenerius apdovanojo Lietuvos stalo teniso asociacijos prezidentė Inga Navickienė kartu su Vilniaus miesto federacijos prezidentu Mironu Krejeriu!

Nuoširdžiai sveikiname čempionus, prizininkus ir jų trenerius bei palaikymo komandos narius su pergalėmis ir tegu išsipildo prezidentės ištarti žodžiai: „galbūt medalius atvešite ir iš Europos čempionatų“.

Dėkojame visiems padėjusiems ir prisidėjusiems prie šio renginio, taip pat žiūrovams, kurie šeštadienio dieną praleido žiūrovų tribūnose!

Už sklandų čempionato pravedimą dėkojame vyr. teisėjui Arvydui Litvinui ir vyr. sekretoriui Gediminui Gataveckui!