Lietuviai grįžo iš 56-ojo Europos jaunių čempionato

Čekijos mieste Ostravoje pasibaigė 56 Europos jaunių stalo teniso čempionatas. Čekijoje vyko jaunučių (U-16) ir jaunių (U-18) komandinės, asmeninės bei dvejetų rungtys. Čempionate dalyvavo ir keturios Lietuvos rinktinės: jaunučių mergaičių (N. Alon, J. Rudzinskaitė), jaunučių berniukų (M. Stankevičius, B. Skirmantas, R. Lesiv, R. Franckaitis), jaunių merginų ( I. Preidžiūtė, V. Venckutė, E. Orlovaitė) ir jaunių vaikinų (P. Gūra, I. Navickas, J. Biveinis).

2013.07.24

Pasibaigusiame Europos jaunių čempionate vientų varžybose geriausius rezultatus parodė Lietuvos jaunių merginų rinktinės narė Ingrida Preidžiūtė, kuri užėmė 9-16 vietą. Stalo tenisininkė įveikė bulgarę K. Yovkovą rezultatu 4:0 (13:11, 11:6, 11:5, 11:8), slovakę E. Jurkovą – 4:3 (12:10, 4:11, 13:15, 6:11, 12:10, 11:2, 11:6), kroatę M. Jeger – 4:3 (3:11, 7:11, 11:13, 11:7, 11:8, 11:3, 11:7). Dėl patekimo į ketvirtfinalį I. Preidžiūtė rezultatu 1:4 (11:3, 8:11, 7:11, 5:11, 8:11) pralaimėjo varžovei iš Lenkijos S. Wabik. V. Venckutė vienetų veržybose užėmė 65-128 vietas.

Jaunių vaikinų amžiaus grupėjė geriausiai pasirodė P. Gūra, užėmęs 17-32 vietą. Sportininkas nugalėjo vokietį L. Qiu rezultatu 4:1 (11:8, 6:11, 11:9, 11:5, 11:9), baltarusą N. Vilenchyts – 4:0 (12:10, 11:5, 11:7, 11:2) ir rezultatu 3:4 (7:11, 8:11, 12:14, 11:6, 11:8, 11:6, 7:11) nusileido prancūzui C. Akkuzu. Kauniečiui I. Navickui sekėsi prasčiau. Jis čempionate užėmė 33-64 vietą.

Šiaulietis B. Skirmantas geriausiai pasirodė jaunučių amžiaus grupės vientų varžybose. Stalo tenisininkas užėmė 17-32 vietą. Čempionate sportininkas įveikė slovaką S. Gencer rezultatu 4:0 (11:3, 11:5, 11:5, 11:4), olandą R. Bogie – 4:2 (11:9, 12:10, 9:11, 11:8, 10:12, 11:2) bei rezultatu 0:4 (4:11, 2:11, 7:11, 1:11) nusileido rusui A. Zimarin. Kitiems sportininkams sekėsi prasčiau: M. Stankevičius užėmė 33-64, R. Lesiv ir R. Franckaitis – 65-125 vietas. Jaunutės mergaitės N. Alon ir J. Rudzinskaitė užėmė 65-124 vietas.

Jaunių amžiaus grupės dvejetų varžybose merginų tarpe I. Preidžiūtė poroje su V. Venckute užėmė 17-32 vietą, vaikinų – I. Navickas poroje su ispanu J. Benito – 17-32, P. Gūra su graiku P. Zonios – 33-64 vietas. Mišrių dvejetų rungtyje visos poros P. Gūros su baltaruse A. Arlouskaya, I. Navickas su V. Venckute, I. Preižiūtė su baltarusu V. Yarashenka užėmė 65-120 vietas. Jaunučių amžiaus grupės dvejetų varžybose N. Alon poroje su J. Rudzinskaite užėmė 33-60, M. Stankevičius su B. Skirmantu ir R. Lesiv su baltarusu A. Labanau užėmė 33-58 vietas. Mišrių dvejetų rungtyje geriausiai pasirodė M. Stankevičius su latve I. Mahauri užėmę 17-32 vietą. B. Skirmantas poroje su armėne D. Khojagoryan užėmė 33-64, R. Lesiv su J. Rudzinskaite ir R. Franckaitis su N. Alon – 65-117 vietas.

Jaunių merginų rinktinė (I. Preidžiūtė, V. Venckutė, E. Orlovaitė) užėmė 18-ą vietą komandinėse varžybose ir taip parodė geriausią rezultatą. Vaikinų rinktinė (P. Gūra, I. Navickas, J. Biveinis) užėmė 27-ą, jaunučių mergaičių rinktinė (N. Alon, J. Rudzinskaitė) užėmė 23-ą, jaunučių berniukų (B. Skirmantas, M. Stankevičius, R. Lesiv, R. Franckaitis) – 27-ą vietas.

Komandinėse varžybose jaunių merginų grupėje dalyvavo 36, jaunių vaikinų – 36, jaunučių mergaičių – 38, jaunučių berniukų – 39 komandos.
Vienetų rungtyje jaunių merginų tarpe buvo 129, jaunių vaikinų – 139, jaunučių mergaičių – 124, jaunučių berniukų 139.

2013.07.15

Praėjus trims čempionato dienoms lietuviai tęsia kovas komandinėse varžybose.

Jaunučių berniukų komanda pirmajame etape žaidė G grupėje, kur užėmė 1-ąją vietą. Čia rinktinė rezultatu 3:0 nugalėjo San Mariną, 3:0 Norvegiją, 3:2 Graikiją. Antrajame etape lietuviai rezultatu 0:3 pralaimėjo Turkijos rinktinei. Liepos 15 d. lietuviai tęsia kovas M grupėje.

Lietuvos jaunučių mergaičių rinktinė pirmajame etape kovojo F grupėje, kur užėmė 2-ąją vietą. Sportininkės grupėje rezultatu 1:3 nusileido Austrijos rinktinei ir rezultatu 3:1 iškovojo pries Norvegijos komandą. Antajame etape lietuvės žaidžia N grupėje, kurioje jau yra laimėjusios rezultatu 3:0 prieš Graikijos rinktinę. Šiandien stalo tenisininkės kovos su vengrėmis.

Lietuvos jaunių vaikinų rinktinė pirmajame etape kovojo F grupėje, kurioje užėmė 3-ą vietą. Grupėje rinktinė 2:3 nusileido Danijos, 2:3 Turkijos komandoms bei rezultatu 3:2 nugalėjo graikus ir 3:0 Moldovą. Antrajame etape lietuviai kovoja O grupėje, kurioje rezultatu 3:0 laimėjo pries Armėniją ir dar laukia susitikimas su Kipro komanda.

H grupėje žaidė Lietuvos jaunių merginų rinktinė. Stalo tenisininkės grupėje rezultatu 3:2 įveikė Belgijos, 3:2 Velso, 3:0 Islandijos rinktines, tačiau rezultatu 1:3 nusileido šveicarėms. Lietuvos merginų rinktinė pradėjo kovas dėl 17-24 vietų. Čia rinktinė rezultatu 3:2 įveikė angles. Šiandien lietuvės susitiks su Ispanijos rinktine.